Tendencja, którą zaobserwowaliśmy na scenie projektowania jest taka, że styl życia współczesnych właścicieli domów i nowy rodzaj dynamiki rodziny umieszcza kuchnię w sercu domu - tworząc w ten sposób nowy styl.
Współcześni projektanci szukają płynnej sekwencji pokoi która często obejmuje schludną i uporządkowaną kuchnię, stylową jadalnię i zachęcającą aranżację salonu - wszystko odpowiednie dla wielowymiarowego stylu życia. W końcu w naszym nadmiernie pracowitym życiu nie ma nic bardziej pożądanego niż czas, a taka konfiguracja przestrzeni pozwala współczesnym ludziom łączyć przygotowywanie i spożywanie posiłków z zajęciami towarzyskimi i rodzinnymi .

Efekt marmuru, granitu, wykwintne drewno i efektowne metalowe akcenty z mosiądzu i miedzi są często częścią wyboru projektantów do montażu w kuchni. Szklane i kamienne detale są również obecne we współczesnych projektach. Czerpią inspirację z luksusowego marmuru.Ciemnoszare żyły białego marmuru są wykorzystywane jako punkt inspiracji do stworzenia koncepcji pozostałych pomieszczeń. Jak ustaliliśmy, luksusowy marmur powróci do trendów w projektowaniu kuchni.

Pastelowe odcienie, stonowane zielenie, właściwie każda odmiana zieleni - od niebiesko-zielonych w morzu do grafitowych i szarawo-zielonych odcieni są wysoce akceptowalne w tym sezonie projektowania kuchni. 

Ale pamiętajmy, że kuchnia musi być nie tylko stylowa i artystyczna, wygodna do ruchu i pracy, ale także musi być odpowiednio zabezpieczona materiałem dla różnorodnych delikatnych czynności; od czyszczenia warzyw, siekania lub pieczenia mięsa po mieszanie sosów lub gotowanie na parze całych dań. Tak więc współczesne pomysły i materiały do projektowania kuchni muszą łączyć stylową estetykę połączoną z funkconalnością.
W związku z czym idealnie sprawdzi się tutaj panel szlany na który można nanieść dowolny kolor (również pastelowy), lub dowolną grafikę – bardzo duży wybór struktur marmuru.
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy nie tylko funkcjonalność w kuchni dzięki zabezpieczniu ściany, ale również godzimy to z istniejącymi trendami.
Szkło hartowane wykazuje wysoką wytrzymałość na temperatury czy uderzenia w związku z czym unikną Państwo nieestetycznych uszczerbów na materiale.
Dodatkowo wychodząc na przeciw otrwartym kuchniom polecamy wybierać panele z podświetleniem całościowym od tyłu. Dzięki takiemu oświetleniu stworzymy wyjątkowy klimat przy wspólnym gotowaniu, jedzeniu posiłku lub oglądaniu filmu.

A jak z kabinami?

Minimalistyczne formy kabin i ścianek prysznicowych mają zredukowane do minimum detale i elementy konstrukcyjne, za to dają szerokie możliwości aranżacji wnętrza. Zarówno klasyczne kabiny z drzwiami, jak również popularne ścianki prysznicowe, z pomocą których stworzymy kabinę typu walk-in dają duże możliwości w zakresie projektowania pomieszczenia oraz komfort w samej strefie prysznica. Bez względu na to jaką wersję kabiny wybierzemy, mamy gwarancję swobodnego wchodzenie i wychodzenie spod prysznica.
Rozwiązania walk-in to sposób na to, aby po prostu „wskoczyć” pod prysznic, natomiast modele z drzwiami wyposażone są w zawiasy z mechanizmem unoszenia, co ułatwia otwieranie i zamykanie i gwarantuje trwałość uszczelek.
Nieustannie królują złote i czarne okucia które idealnie zgrywają się z pozostałymi elementami łazienki.

Aby złożyć zamówienie na unikalne panele szklane, kabiny lub ścianki walk in skontaktuj się z nami!