Koszty paneli szklanych są zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od powierzchni paneli, rodzaju szkła z jakiego są wykonane i wybranej metody montażowej. Cena paneli ze szkła hartowanego zaczyna się od wartości 600 PLN/m2. Do tej kwoty należy doliczyć koszt wycięć, opcji OptiWhite, dostawy a także montażu. Korzystając z opcji Kalkulatora online możesz sam obliczyć dokładną cenę paneli, którymi jesteś zainteresowany.
Pierwszym etapem jest wstępna wycena paneli szklanych. Możesz dokonać jej samodzielnie korzystając z opcji Kalkulator lub zapytać o koszt naszego pracownika dzwoniąc pod nr telefonu wskazany w górnej części strony. Następnie umów się na wymiarowanie. W tym celu napisz do nas na adres: [email protected], zadzwoń lub wypełnij formularz pt. „Umów się na pomiar”.
Przede wszystkim ze względu na swoją wytrzymałość, którą zawdzięczają wysokim wskaźnikom wytrzymałości szkła hartowanego. Takie szkło jest ognioodporne i doskonale nadaje się do użycia zarówno w pobliżu kuchenki indukcyjnej jak i gazowej. Z tego względu, że szkło hartowane jest 7 razy mocniejsze niż zwykłe, paneli szklanych nie uszkodzimy podczas czyszczenia metalową gąbką czy wykorzystując do tego różnego rodzaju środki czystości.
Dodatkową zaletą paneli szklanych jest metoda nadruku wzorów. Wykorzystując cyfrowy nadruk UV mamy nieograniczoną możliwość wyboru wzorów a także szansę stworzenia unikalnej grafiki, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. A także… Charakteryzują się stosunkowo niską ceną, łatwym montażem i demontażem.
Główną cechą szkła hartowanego jest odporność na uderzenia i zmiany temperatury. Jego wytrzymałość jest 7 razy większa niż zwykłego szkła, które może pękać przy zamontowaniu w pobliżu kuchenek indukcyjnych. Szkło hartowane uważa się za bezpieczne, co jest kluczowym elementem przy podejmowaniu decyzji.
Szkło OptiWhite jest w 100% przezroczyste, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływa na kolorystykę grafiki. Dlatego jeśli zależy Ci, aby wszystkie kolory Twojej grafiki pozostały bez zmian, były wyraziste i odpowiednio nasycone, wybierz OptiWhite. Przy wyborze tego rodzaju szkła zawsze jesteśmy pewni końcowego efektu.
Szkło Float posiada zielonkawą mgiełkę (podobnie jak szyby w akwarium). Powoduje to zmianę kolorystyczną jasnych kolorów w kierunku zieleni oraz wpływa na wyrazistość pozostałych. Zdecyduj się na nie tylko przy wyborze ciemnych aranżacji.
Każde urządzenie elektroniczne ma swoje własne, specyficzne ustawienia kolorów. Ten sam obraz może wyglądać zupełnie inaczej na komputerze, telefonie, telewizorze lub wydrukowany na drukarce. Aby zapobiec możliwym nieprzyjemnym konsekwencjom wynikającym z odwzorowania kolorów, przed wykonaniem produktu zalecamy wykonanie próby kolorystycznej (nadruk fragmentu wybranej grafiki na szkle ). Tylko w przypadku dokonania próby producent będzie w stanie zagwarantować końcowy efekt kolorystyczny.
W naszej ofercie znajduje się kilka opcji montażu paneli szklanych. Różni je zarówno cena jak i jakość.
Opcja numer dwa to montaż panelu szklanego na klej.
Tę unikalną profilową technikę montażu paneli szklanych oferuje niewiele firm. My posiadamy ją w swojej ofercie. Jest to nowoczesny sposób mocowania, który praktykuje się w Stanach Zjednoczonych. Polega na umieszczaniu profili dookoła szkła tak, aby zabezpieczały jego krawędzie, które niestety są piętą achillesową szkła hartowanego. Dzięki temu, że to mocowanie nie wykorzystuje żadnego rodzaju kleju, demontaż paneli jest stosunkowo łatwy. Ramka pozwala na idealne dopasowanie szkła, nawet gdy szafki kuchenne nie są odpowiednio przymocowane. Profile wykonane są z aluminium anodowego, które zapewnia im trwałość i praktyczność.
Mocowanie na klej to najstarsza i najtańsza metoda mocowania, która polega na przyklejaniu szkła do ściany. Szpary techniczne wypełnia się silikonem, który jest dość uciążliwy w kwestii mycia. Krawędzie szkła nie są zabezpieczone
a demontaż paneli jest niemożliwy. Główna zaleta tej metody to jej niski koszt.
W tym przypadku na obwodzie panelu znajduje się klika otworów pod śruby, za pomocą których jest on przykręcany do ściany. Taki sposób mocowania umożliwia łatwy demontaż szyby, ale niestety nie zabezpiecza krawędzi szkła przed uderzeniami. Znajduje zastosowanie przy montażu szkła bezbarwnego
Zalecamy pomiar panelu szklanego PO całkowitym zainstalowaniu kuchni!
W sytuacji, gdy jest to niemożliwe pomiar powinien nastąpić po umieszczeniu dolnych szuflad i blatu w odpowiednim miejscu. Wynika to z faktu, że poziom podłogi nie zawsze jest idealny i bardzo trudno jest przewidzieć, jaka odległość między górną i dolną szafą kuchenną pozostanie po instalacji w kuchni. Obowiązkowym warunkiem jest pomiar i montaż szkła przed montażem kuchni.
"Umów się na pomiar"
Tak, oczywiście. Jedynym kryterium jest odpowiednia jakość obrazu. W każdym przypadku, przed produkcją panelu szklanego z wykorzystaniem własnego zdjęcia, nasz designer sprawdza plik i udziela wyczerpującej odpowiedzi na temat możliwości jego użycia. W celu weryfikacji obrazu prosimy wysłać plik oraz przybliżone wymiary panelu szklanego na nasz adres mailowy: [email protected].
Grafiki na panele szklane znajdują się w naszej własnej bazie grafik, którą tworzyliśmy przez lata działalności. Dodatkowo udostępniamy bezpłatny dostęp do grafik Fotolia oraz Shutterstock.
Tak, oczywiście. Jeżeli wzór pozwala na jego modyfikację to istnieje taka możliwość. W sytuacji, gdy klient chce dokonać zmian kolorystycznych, usunąć elementy lub zrobić kolaż, nasz projektant wspiera go w tych działaniach po zawarciu umowy z nasza firmą.
Idealnie gładkie i otynkowane ściany są zawsze miłym zaskoczeniem dla naszych specjalistów, ale absolutnie nie jest to warunkiem koniecznym. Jeżeli wybrałeś profilową metodę montażu możesz zostawić starą tapetę lub kafelki. Jednak decydując się na montaż za pomocą kleju sprawa staje się bardziej skomplikowana.
Nie martw się! Nasz fachowiec w czasie pomiaru na pewno nada informację o wszystkich nierównościach ściany i poleci najbardziej pasującą metodę montażu.
Tak, możesz. Posiadamy świetną instrukcję pomiaru, w której wszystkie wymiary, które należy zmierzyć są dokładnie opisane. Głównym warunkiem samodzielnego pomiaru jest dokładność.
Jest to dla nas codzienna sytuacja i nie stanowi żadnego problemu. Produkujemy panele szklane o różnych kształtach. Grafikę dopasowujemy do wymiarów, a przestrzeń pod okapem dorysowujemy indywidualnie.
Druk na folii w przeszłości był jedynym rozwiązaniem w przypadku produkcji szkła z grafiką. Początkowo nadruk nakłada się na cienką folia, a następnie przykleja do powierzchni szkła. Niestety istnieje dość duże prawdopodobieństwo powstania pęcherzyków powietrza pomiędzy szkłem a folią lub przedostania się włosków czy kurzu. Wszystko to psuje ogólny wygląd obrazu. Dodatkowo folia jest cienka i elastyczna, łatwo się deformuje a co za tym idzie, istnieje ryzyko zniekształcenia obrazu. Możliwe, że masz bardzo dużo szczęścia i trafisz na bardzo uważnych specjalistów, którzy wydrukują oraz nakleją folię bez żadnej wady. Niestety problemy z folią nie kończą się na etapie produkcji paneli. Pod wypływem zmian temperatury, na przykład w przypadku paneli zamontowanych w okolicy kuchenki, z biegiem czasu defekty mogą pojawić się same. Co więcej, tusze wykorzystywane do druku folii blakną. Nadruk staje się bardziej żółty i może się odklejać, co oczywiście psuje wygląd paneli szklanych. Jedyną zaletą tej techniki jest niska cena. Jednak należy zadać sobie pytanie czy ten wybór będzie korzystny, jeśli trzeba będzie wymieniać panel za każdym razem, gdy pojawi się wada.
Druk UV to druk ultrafioletowy. W tej technice stosuje się specjalny atrament, który natychmiast po wydruk wysycha. Farby te są nietoksyczne, a co ważniejsze posiadają wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa. Druk posiada znacznie wyższą jakość w porównaniu z poprzednią metodą. Kolory są nasycone i odporne na ścieranie oraz blaknięcie. Ponadto, druk UV można wykonywać na różnych materiałach. Ponieważ atrament jest nakładany bezpośrednio na szkło nie istnieje ryzyko powstania pęcherzyków czy zagnieceń, a także przedostania się piasku lub śmieci pod grafikę. A co najważniejsze – kolory pozostają wyraźne i soczyste przez bardzo długi czas.
Znanych jest kilka sposobów na obniżenie ceny paneli szklanych. Jednak każdy z nich negatywnie wpływa na jakość produktu. Do najpopularniejszych należą:
1.Szkło bez obróbki termicznej zamiast szkła hartowanego
Jak powszechnie wiadomo niehartowane szkło jest kruche i często pęka podczas eksploatacji. Nawet najmniejsze uderzenie może doprowadzić do uszkodzenia. Z pewnością będziesz chciał wymienić panel, który został przypadkowo potłuczony, prawda? Pomijając fakt, że jest to dodatkowy wydatek finansowy to przede wszystkim uszkodzony panel nie jest bezpieczny. Nasza firma wykorzystuje tylko i wyłącznie szkło hartowane stopnia CM4. Dzięki temu panel szklany będzie służył przez wiele lat, a co najważniejsze nigdy nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu, ponieważ pęknięte szkło hartowane nie posiada ostrych krawędzi.
2.Naklejona folia na szkle zamiast druku UV
Tak jak wspominaliśmy wcześniej druk na folii to dość stara technologia, którą obecnie zastąpił nowoczesny druk cyfrowy. Brak naklejonej folii oznacza brak wad, które mogą się pojawić podczas użytkowania paneli. W przypadku druku UV, grafika jest naniesiona bezpośrednio na szkło! Farby ultrafioletowe nie wypalają się. Zachowują jasność przez wiele lat a obraz jest bardzo wysokiej jakości! Owszem, drukowanie na folii jest dużo tańsze. Ale czy warto skusić się na niską cenę, jeśli po roku użytkowania oryginalna jakość nie pozostawia po sobie śladu? Wybór należy do Ciebie!
Nasza firma posiada w swoich zasobach własną, wielko formatową drukarkę UV. Jesteśmy pewni jakości naszych wydruków i dajemy 2 – letnią gwarancję, że podczas użytkowania Twój panel będzie wyglądał jak nowy.
Tylko jeśli obraz zostanie bezpośrednio naniesiony na szkło, otrzymasz naprawdę wysokiej jakości panel szklany, który zapewni Tobie przyjemną eksploatację przez wiele, wiele lat.
Czas realizacji to około 4 tygodnie od podpisania umowy lub akceptacji grafiki.