W trendach wnętrzarskich w sezonie 2022/2023 zdecydowanie króluje szkło zaraz obok innych naturalnych materiałów jak drewno i kamień. Tym razem jest ono obecne w każdym możliwym pomieszczeniu domu lub mieszkania.


Klasycznym pomieszczeniem w którym szkło od zawsze grało pierwsze skrzypce to łazienka. Jednak obecnie zaznacza ono swoje znaczenie w zupełnie inny sposób. Kabiny prysznicowe typu walk-in wykonane z grafitowego lub brązowego ryflowanego szkła nadają pomieszczeniu głębi. Klasyczne lustro nad umywalką z oświetleniem LED zmieni nawet najmniejszą łazienkę w pokój kąpielowy sprzyjający wyciszeniu i relaksowi pod koniec dnia.


Prym wiedzie nowa odmiana minimalistycznego stylu we wnętrzach zwana obłym lub barwnym. Wnętrza w tym stylu nadal charakteryzują się czystością i prostotą jednak tym razem zyskują one na przytulności poprzez złagodzenie form stąd też królują obłe kształty. Lustra o owalnych lub nieregularnych kształtach również wyposażone w oświetlenie LED lub w kolorze brązowym obok uwielbianego przez minimalizm drewna tworzą atmosferę przytulności. Lustro nie pełnią już tylko funkcji użytkowej. Są ozdobą otwierającą przestrzeń i rozświetlającą ją, dlatego też w trendach wnętrzarskich na ten sezon mocno zaznaczona jest obecność luster w kolorze brązu i grafitu również w przedpokojach i korytarzach. Rozproszone światło oświetlenia luster tworzą klimat zapraszający do relaksu.


W salonach szkło pojawia się w formie przeszklonych witryn eksponujących bliskie naszemu sercu przedmioty i stolików kawowych o zaokrąglonych formach. Szkło również jest stosowane jako ścianki dyskretnie dzielące pomieszczenia np. kuchnie od salonu. Szprosy na szkłach są nadal obecne jednak czerń nadająca pomieszczeniu loftowego charakteru wypierana jest przez kolor miedzi lub złota łagodząc kontrast i zmiękczając przestrzeń.

W garderobach typu walk-in szkło pojawia się nie tylko pod postacią wszechobecnych luster. Pojawia się również jako półki lub przeszklone drzwi ujawniające wszystkie sekrety naszej garderoby tworząc klimat porządku i przejrzystości. Tutaj również zaznacza swoją pozycje barwione szkło w kolorach brązu lub grafitu. Dopełnienie pomieszczenia stanowi lustro o nieregularnym, owalnym kształcie nad toaletką.
Nadchodzący sezon zapowiada się zdecydowanie jako ten, w którym szkło jest synonimem światła, porządku i stylu.


*Projekt wnętrza wykonali  Line.Projekt. Studio projektowania wnętrz (lineprojekt.com)