Dlaczego wybieramy panele szklane hartowane z trójwymiarowym wzorem? Ponieważ będzie przyciągać uwagę i stanie głównym akcentem całego projektu. Stąd wynika, że najlepiej w przestrzeni kuchni będzie wyglądał dekor w stylu minimalizm, hi-tech, modern I każdy inny dowolny styl, który będzie się różnił nowoczesnością oraz zwięzłością.

Jeżeli kuchnia jest zrobiona w stylu prowans, romantic lub country wtedy dobranie panela będzie sprawą bardziej skomplikowaną. Zgadzamy się, że obok z tapetami w drobny kwiatek bądź koronkowy zasłonek, panele szklane z pływającym delfinem lub abstrakcyjnymi kwadracikami będą wyglądać absurdalnie. Jak zachować harmonię?

Grajmy na kontrastach. W przypadku gdy już wybieramy 3D, wiec robimy nasz kuchenny panel główna atrakcja. Akcesoria kuchenne mogą być wybrane w szarych odcieniach, natomiast panel szklany lepiej wybierać z jasnym wzorem. To mogą być soczyste owoce, krajobrazy morskie albo trójwymiarowe kształty – kola, kwadraty. Nawet na zdjęciach panele szklane w kuchni, które są udekorowane w powściągliwej gamie kolorowej, wyglądają spektakularnie.

Dobierajcie perspektywę. Specjalnie w przypadku malej kuchni. Wizualnie rozszerzyć przestrzeń mogą panele z jasnym wzorem, które wprowadza w perspektywę. Co to może być? Miasto nocą z blaskiem światła, wybrzeże morskie lub abstrakcja.